ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI MLP CZELADŹ I CERTYFIKACJA BREEAM

W marcu zakończyliśmy budowę Parku Logistycznego MLP Czeladź, w którego skład wchodzi hala magazynowa, obiekty towarzyszące, infrastruktura techniczna i układ komunikacyjny.

W ramach tej realizacji wdrożyliśmy określone wymogi pozwalające uzyskać certyfikat BREEAM. W systemie certyfikacji BREEAM  International New Construction Version 6.0 dla etapu Post-Construction Stage, budynek uzyskał 76,8%, co oznacza otrzymanie certyfikatu Final BREEAM International New Construction Version 6.0 Shell and Core na poziomie EXCELLENT.

Certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie. Została stworzona w 1990 roku przez organizację BRE (Building Research Establishment). Metoda ta skupia się na ocenie jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego. BREEAM jest więc doskonałym narzędziem zarządzania projektem. Celem jego stosowania jest wyznaczanie nowych standardów w budownictwie. Konsekwencją jego stosowania są ogromne osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania obiektu oraz wydajności budynku. Ocenie podlegają takie elementy jak: zarządzanie, energia, zdrowie i dobre samopoczucie, zanieczyszczenie środowiska, transport, użytkowanie gruntów, ekologia, materiały, woda.

Obiekty, które uzyskały certyfikat BREEAM z oceną VERY GOOD to np. kompleks biurowo – handlowy Plac Unii w Warszawie i Manufaktura w Łodzi.

Przez złożony proces certyfikacji BREEAM przeprowadziła nas firma JW+A Sp. z o.o. z Warszawy. Dziękujemy za współpracę.

Przejdź do zakładki „Realizacje”, aby zobaczyć Park Logistyczny MLP Czeladź.